AnunțNoutăți

Hristos împărtășit copiilor

Zilele acestea, la Centrul social-pastoral „Sfânta Cruce” de la mănăstirea prahoveană Caraiman, se desfășoară lucrările celei de-a 14-a ediții a Congresului național „Hristos împărtășit copiilor”. Întalnirea din acest an este dedicată intensificarii și creșterii calității activităților catehetice, precum și impactul acestora asupra tinerilor la nivelul parohiilor.

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Ambrozie, din partea Eparhiei noastre participă la acest congres părintele consilier Nicolae Barbu și părintele inspector Daniel Necula.

Sunt prezentate propuneri referitoare la viziunea, misiunea, valorile și direcțiile strategice ale Biroului de catehizare a tineretului pentru perioada 2021-2025.