AnunțNoutăți

Preotul Florin Mușat a trecut la cele veșnice

Părintele Florin Mușat, preot paroh la Parohia Malu Spart, Protoieria Bolintin, s-a mutat la Domnul, în ziua de duminică, 18 octombrie 2020.

Slujba de prohodire a părintelui Florin Mușat va avea loc miercuri, 21 octombrie, după slujba Sfintei Liturghii, în condiții speciale, în fața bisericii Parohiei Malu Spart, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, în proximitatea căreia va fi înmormântat, unde a slujit timp de aproape 25 de ani.

În aceste zile, cu binecuvântatea Preasfințitului Părinte Ambrozie, Episcopul Giurgiului, programul slujbelor rânduite pentru părintele Florin Mușat este următorul:

– astăzi (19 octombrie) și mâine (20 octombrie), de la ora 20.00, se va oficia slujba de citire a Stâlpilor.

– marți și miercuri (20 – 21 octombrie) se va săvârși Sfânta Liturghie începând cu ora 9.00.

Dumnezeu să-l rânduiască în ceata drepților și veșnică să-i fie pomenirea!

Biroul de presă al Episcopiei Giurgiului