AnunțNoutăți

CONFERINȚĂ ADMINISTRATIVĂ ÎN PROTOIERIA HOTARELE DIN EPISCOPIA GIURGIULUI

 

În ziua de 09 septembrie 2021, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Episcop Dr. Ambrozie, s-au desfăşurat lucrările Conferinţei administrative și pastoral-misionare din Protoieria Hotarele,  Episcopia Giurgiului.

În cadrul conferintei au fost aduse în discuţie şi diverse probleme curente ale activităţii pastoral-misionare şi administrative cu care se confruntă parohiile din cuprinsul protopopiatului Hotarele, insistându-se asupra continuării activităţii administrativ-gospodăreşti, social-filantropice şi culturale la nivelul fiecărei parohii, precum si a activitatilor si actiunilor cu tinerii din parohii.

 

De asemenea, au fost luate în discuţie şi aspecte legate de colecta naţională pentru Catedrala Mântuirii Neamului şi a fost subliniată necesitatea intensificării activităţilor filantropice, mai ales în rândul persoanelor bolnave, lipsite de posibilităţi materiale.