AnunțNoutăți

Preotul Dumitru Călin ZOTEA a trecut la cele veșnice

Părintele Dumitru Călin ZOTEA, fost preot slujitor la Parohia Vânătorii Mari, Protoieria Bolintin, s-a mutat la Domnul, în ziua de marți, 20 octombrie 2020.

Slujba de prohodire a părintelui Dumitru Călin ZOTEA va avea loc joi, 22 octombrie, după slujba Sfintei Liturghii, în condiții speciale, în fața bisericii Parohiei Vânătorii Mari, cu hramul „Sf. Mare Mucenic Gheorghe”, în proximitatea căreia va fi înmormântat, unde a slujit timp de peste 30 de ani.

În aceste zile, cu binecuvântatea Preasfințitului Părinte Ambrozie, Episcopul Giurgiului, programul slujbelor rânduite pentru părintele Dumitru Călin ZOTEA este următorul:

– astăzi (20 octombrie) și mâine (21 octombrie), de la ora 18.00, se va oficia slujba de citire a Stâlpilor.

– marți, miercuri și joi (20 – 22 octombrie) se va săvârși Sfânta Liturghie începând cu ora 9.00.

Dumnezeu să-l rânduiască în ceata drepților și veșnică să-i fie pomenirea!

Biroul de presă al Episcopiei Giurgiului